Ogrody w Wielkopolsce – Porosa

Ogrody od lat stanowią najlepszą wizytówkę miast, dzielnic, posiadłości publicznych i prywatnych. Nie bez powodu – piękno natury przyciąga spacerowiczów do odwiedzin i odkrywania ciekawie zagospodarowanej przestrzeni. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży architektury terenów zielonych, świadczymy naszym klientom kompleksowe usługi w tym zakresie.

Współpracujemy z najlepszymi

Projektowanie i zakładanie ogrodów to wyzwania wymagające współpracy z doświadczonymi specjalistami. Nasz zespół tworzą doskonale wykwalifikowani architekci, mogący pochwalić się licznymi sukcesami w dziedzinie aranżacji przestrzeni zielonej. Ich kreatywność oraz rzetelne podejście do każdego projektu znane jest niemal na terenie całego kraju, co dowodzi fakt, że projekty Ogrody Porosa zdobią dziś wiele polskich miast, takich ja Leszno, Gorzów czy Bydgoszcz. Jednym z wielu obszarów, w których oferujemy Państwu nasze usługi, jest Wielkopolska. Stanowi ona dla nas niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego nieustannie dążymy do tego, by stworzyć w niej ogród idealny, zachęcający zarówno niezapomnianymi wrażeniami estetycznymi, lecz także funkcjonalnością.

Rekreacja i relaks w jednym

Skoro mowa o funkcjonalności, jesteśmy przekonani, że dobrze zagospodarowana przestrzeń zielona będzie skłaniać nie tylko do relaksu i refleksji, lecz także rekreacji. Tworzone przez nas projekty ogrodów uwzględniają więc nowoczesne rozwiązania, podążające z duchem czasu oraz odpowiadające oczekiwaniom zwolenników aktywnego wypoczynku. W tej dziedzinie oferujemy naszym klientom m.in. możliwość stworzenia ciekawych pól do minigolfa na terenie parków oraz innych terenów zielonych. Gwarantujemy, że będą one stanowić niezwykle ciekawą rozrywkę, skierowaną zarówno do najmłodszych pociech, jak i dorosłych spacerowiczów.

Parki czy ogrody publiczne nie mogłyby istnieć również bez miejsc przeznaczonych dla dzieci. Place zabaw, bo o nich właśnie mowa, muszą przede wszystkim spełniać kryteria bezpieczeństwa. Tak też dzieje się z naszymi projektami, w których uwzględniamy starannie wyselekcjonowane, atestowane urządzenia oraz komfortowe nawierzchnie, ułatwiające pociechom zabawę z rówieśnikami. Specjalnie wydzielone miejsca dla opiekunów umożliwiają z kolei baczne obserwowanie poczynań maluchów.

Jak pracujemy?

Zanim finalna aranżacja ogrodu będzie możliwa, nasi specjaliści sporządzają dokładną analizę terenu. Wraz z nią związana jest także inwentaryzacja wszystkich elementów zielonych, w tym również drzewostanu. Po tych działaniach jesteśmy w stanie zaproponować Państwu ciekawy projekt, wykorzystujący cały potencjał powierzonego nam terenu. Zajmujemy się także zdobywaniem niezbędnej dokumentacji, z którą będziemy mogli rozpocząć pracę na finalnym efektem estetycznym.

Naszą pasją jest natura

Urządzanie ogrodów publicznych czy prywatnych to nasza największa pasja. Z tego względu uważnie wsłuchujemy się we wszelkie sugestie naszych klientów, a także staramy się urozmaicać nasze projekty o nowe, niebanalne, a przy tym funkcjonalne rozwiązania. Ponieważ nasza oferta skierowana jest zarówno do właścicieli prywatnych posesji, jak i firm bądź instytucji, zadbaliśmy, by znalazło się w niej nie tylko projektowanie ogrodów przydomowych i rezydencjalnych, lecz także gospodarowanie zieleni położonej przy firmach oraz urozmaicanie istniejących terenów m.in. o oczka wodne czy atrakcyjne stawy.

Gdzie świadczymy nasze usługi?

Głównym obszarem działalności firmy Ogrody Porosa jest Wielkopolska. To ona zainspirowała nas bowiem do podjęcia działalności opartej na architekturze krajobrazu. Zadowolenie naszych klientów sprawiło jednak, że rozszerzyliśmy usługi na teren całej Polski. Naszą misją jest bowiem przybliżanie użytkownikom parków i ogrodów piękna natury oraz zachęcanie ich do korzystanie z jej niewątpliwych walorów.

Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia siedziby naszej firmy w Poznaniu. To w niej dowiedzą się Państwo o tym, w jaki sposób przebiegają nasze działania oraz jakie warunki współpracy Państwu oferujemy. Jeśli jednak są Państwo spoza Wielkopolski, oferujemy Państwu możliwość kontaktowania się z nami drogą telefoniczną bądź mailową.

Skontaktuj się z nami