Polecane artykuły

Aranżacje ogrodów

Zakładanie i projektowanie przydomowej zieleni

Planowanie ogrodu, czy też tylko przearanżowanie istniejącej już przydomowej zieleni, nie należy do zadań łatwych. Z jednej strony, mamy wyobrażenie Klienta, co do tego jak ogród powinien wyglądać. Z drugiej zaś pojawiają się czynniki, które mogą ograniczyć wizję zamawiającego, jednakże będąc profesjonalistami, musimy je wziąć pod uwagę. Musimy bowiem uwzględnić kształt działki, ukształtowanie terenu, rodzaj gleby, usytuowanie względem stron świata czy bezpośrednie sąsiedztwo. Na szczęście stosowane współcześnie rozwiązania, pozwalają zrealizować niemal każdą ogrodową fantazję.

Profesjonalne, wyjątkowe aranżacje ogrodów przydomowych

Firma Ogrody Porosa z Poznania może zaoferować profesjonalne urządzanie ogrodów przydomowych. Wykorzystując zdobyte podczas wielu lat pracy doświadczenie oraz umiejętności, stworzymy dla Państwa wyjątkowy i niepowtarzalny ogród. Szerokie grono zadowolonych Klientów z miast takich jak Poznań, Szczecin, czy też Kalisz, stanowi potwierdzenie najwyższej klasy usług, jakie świadczymy.

Urządzanie ogrodów – etapy inwestycji

Zanim rozpoczniemy aranżacje zieleni, będziemy chcieli poznać Państwa życzenia względem nowego ogrodu. W pierwszej kolejności, powinni Państwo zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami. Między innymi rozważyć należy jakie role, oprócz dekoracyjnej, powstający ogród powinien spełniać. Czy ma służyć tylko do rekreacji – jeśli tak, to w jakiej formie? Czy wolą Państwo aktywnie spędzać czas w ogrodzie (na przykład korzystając z basenu) czy bardziej ucieszą Państwa spacery urokliwymi alejkami i podziwianie roślin. Dopiero, gdy będą Państwo pewni swoich oczekiwań, przystąpimy do zadania jakim jest urządzenie ogrodu.

Wszystkim naszym Klientom służymy poradą i wskazówkami, dlatego towarzyszymy Państwu w wyborze kształtu ogrodu, prezentując różnego rodzaju pomysły na aranżacje przydomowej zieleni. Cierpliwie i dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów, dlatego po zapoznaniu się z otrzymanymi uwagami, zaproponujemy kilka konkretnych rozwiązań.

Przede wszystkim dotyczyć one będą odpowiedniego podziału ogrodowej przestrzeni. Wyodrębnienie poszczególnych stref użytkowania stanowi klucz do tego, aby ogród był nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Każda z tych stref – czy to rekreacyjna, wypoczynkowa, czy też reprezentacyjna, odznaczać się powinna określonymi cechami. By osiągnąć praktyczną, a zarazem estetyczną kompozycję, każda strefa, oprócz odpowiednio dobranej roślinności, powinna być uzupełniona o dodatkowe elementy, np. o stylową architekturę ogrodową. Szczególnym powodzeniem w tej kwestii cieszą się różnego rodzaju konstrukcje drewniane np. altany czy pergole. Ogrodzenia również w istotny sposób wpływają na wygląd przydomowych ogrodów. Mogą być atrakcyjnym tłem dla roślinności, jak również same w sobie stanowią niezwykle interesujący element ogrodu. Dlatego też podpowiadamy naszym Klientom, by wybierali ogrodzenie nie tylko pod kątem jego praktyczności, ale i walorów estetycznych.

Na możliwości aranżacyjne ogrodu w dużym stopniu wpływa ukształtowanie jego powierzchni. Inne rozwiązania i pomysły proponujemy w przypadku płaskich terenów, inne gdy teren jest nierówny, z wzniesieniami. W pierwszym przypadku z pewnością łatwiej będzie założyć oczko wodne bądź zamontować basen, w drugim z kolei rewelacyjnie sprawdzą się ogrody skalne. Oczywiście dany typ terenu nie zmusza do zastosowania na nim wyłącznie określonych rozwiązań. Naszą misją jest urzeczywistnianie wizji Klientów, dlatego podejmujemy się wszelkiego rodzaju zleceń i gwarantujemy, że z naszą pomocą, każdy ogród może się całkowicie zmienić! Profesjonalnie zaprojektowana oraz prawidłowo pielęgnowana zieleń przy domu, stanowi doskonałą wizytówkę jego mieszkańców, dlatego jego aranżację i urządzenie warto zlecić doświadczonym ekspertom.