Polecane artykuły

Projektowanie terenów zielonych

Projektowanie zieleni i terenów zielonych, architekt krajobrazu

Zieleń publiczna stanowi przestrzeń, która podobnie jak ogrody przydomowe, traktowana jest współcześnie jako ozdoba. Tak jak ogród przed domem jest wizytówką jego mieszkańców, tak publiczne tereny zielone wpływają na wizerunek danej dzielnicy czy nawet całego miasta.

Jesteśmy niezwykle dumni, że jako firma Ogrody POROSA z Poznania, poprzez projektowanie terenów zieleni możemy aktywnie uczestniczyć w zmienianiu na lepsze otaczającej nas przestrzeni. Każdy architekt krajobrazu zatrudniony w naszej pracowni posiada stosowne kompetencje, umiejętności oraz doświadczenie, dzięki którym może zaproponować profesjonalne i kompleksowe projektowanie terenów zielonych.

Zanim zaprezentowany zostanie ostateczny pomysł na projekt danej przestrzeni publicznej, wykonujemy niezwykle dokładną ekspertyzę istniejącego terenu. Inwentaryzacji poddawane są wszystkie elementy zieleni łącznie z drzewostanem. Sporządzamy również kompletną dokumentację, która jest niezbędna do uzyskania zgody na realizacje planowanej inwestycji. Nasze realizacje zdobią przestrzeń miejską Poznania, Kalisza, Szczecina czy Piły. Zaprojektowaliśmy publiczne tereny zielone w tych miastach, zajmowaliśmy się ich kompleksowym urządzeniem. Nasze projekty są lokalnymi atrakcjami i przyciągają wielu użytkowników

Parki czy też skwery osiedlowe stanowią tereny często odwiedzane, dlatego istotne jest, aby były to miejsca przyjazne – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Projektując tego typu tereny, dokładamy wszelkich starań, aby w zatłoczonych i głośnych miastach, znalazło się miejsce spokojne, doskonale nadające się do wypoczynku oraz rekreacji.

Treny parków miejskich czy osiedli znakomicie nadają się także do stworzenia atrakcyjnej i bezpiecznej przestrzeni dla dzieci – placów zabaw. Przy pracy nad planem takiego miejsca, nasz projektant zieleni ma na uwadze to, by plac zabaw był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim bezpieczny dla dzieci. Projektując miejsca zabaw dla najmłodszych, zwracamy szczególną uwagę na odpowiedni dobór atestowanych urządzeń, rodzaj nawierzchni, czy też ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych elementów placu. Ważne jest również, aby opiekunowie najmłodszych mieli zapewnione odpowiednie miejsce do wygodnego oraz stałego obserwowania zabaw swoich podopiecznych.

Projektujemy atrakcyjne miejsca rekreacyjne

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem pól do minigolfa. Poprzez aranżację istniejącego terenu, wykorzystując jego właściwości, możemy stworzyć idealne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu zarówno w parkach miejskich, czy na innych terenach zielonych.

Każdy architekt krajobrazu z naszej pracowni to specjalista, który podejmie się zlecenia aranżacji terenów zielonych przy różnego rodzaju instytucjach, czy też firmach. Stylowa aranżacja oraz odpowiednia pielęgnacja zieleni wokół obiektów państwowych i budynków przedsiębiorstw prywatnych, ma ogromny wpływ na pozytywny wizerunek danej placówki, zwiększa jej prestiż w oczach petentów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z pomocą naszych architektów, miejskie parki czy place zabaw staną się atrakcyjną, funkcjonalną ozdobą każdego osiedla.