Polecane artykuły

Twój pomysł na ogród

Zielona wizytówka Państwa domów

Interesująco zaprojektowane tereny zielone, realizowane z pasją i ogromnym zaangażowaniem nie tylko cieszą oko, ale również pozwalają się zrelaksować. Ciekawy, nietuzinkowy pomysł na ładny ogród, po ostatecznym wdrożeniu, stanie się zieloną oazą spokoju, do której Klienci naszej pracowni będą chętnie powracać

Mamy pomysł na Państwa ogród – oferujemy perfekcyjnie dopracowane projekty

Architekci krajobrazu z pracowni STUDIO POROSA tworzą zarówno projekty pięknych ogrodów nowoczesnych, jak i tradycyjnych, sielskich zieleńców. Od początku istnienia naszej firmy, czyli od niemal dwudziestu lat, zrealizowaliśmy setki zamówień na kompleksowe realizacje – stworzone przez nas ogrody możecie Państwo podziwiać w zamieszczonej na naszej stronie galerii. Znajdują się w niej zarówno projekty dużych ogrodów rezydencjalnych, realizacje z zakresu zieleni publicznej, jak i małe ogrody przydomowe.

Z przyjemnością stworzyliśmy od podstaw niejeden ogród rezydencjalny. Jak widać na zamieszczonej powyżej fotografii z naszej autorskiej galerii ogrodów, klomby kwiatowe spełniają funkcję ozdobną oraz rekreacyjną, barwą i zapachem kwiatów tworząc niepowtarzalny, przyjazny dla wszystkich zmysłów klimat. Rabaty kwiatowe wkomponowano w ukształtowanie terenu, nadając im wygląd podobny – dzięki dobraniu odpowiednich kamieni oraz roślinności – do ogródka skalnego. Klomby kwiatów o współgrających ze sobą barwach zostały wkomponowane w istniejącą już zieloną przestrzeń – w tle widzimy rozłożyste drzewa, dodatkowo dookoła zasadzono ozdobne krzewy. Na pierwszym planie zdjęcia widać także niewielkie rośliny charakterystyczne dla ogródków skalnych, które urozmaicają i dynamizują wygląd ukwieconego zieleńca. Nowocześnie skomponowane, ładne ogrody, urządzone według podobnej koncepcji, podbijają serca spacerowiczów, nie tylko podczas sezonu kwitnienia kwiatów – wiecznie zielone krzewy oraz rośliny na skalniak cieszą oko niezmiennym pięknem przez cały rok.

Jeśli chodzi o widniejące w galerii projektów ogrodów zdjęcia, kolejną wartą uwagi realizacją jest nowoczesny ogród przydomowy ze stawem ogrodowym. W tym przypadku również wykorzystaliśmy naturalny potencjał lokalizacji ogrodu na obrzeżach lasu oraz ukształtowania lekko pofałdowanego terenu. Staw znajdujący się na płaszczyźnie zbocza pagórka, nieco poniżej wysokości fundamentów zabudowań domu, oddzielony od budynku pięknym, kolistym klombem z krzewami i drobną roślinnością, gwarantuje malowniczy widok zarówno z okien domu, jak i z każdego miejsca w ogrodzie. Przy tworzeniu koncepcji ogrodu uwzględniliśmy również aspekt funkcjonalny, pozostawiając trawiaste, przestrzenne połacie zieleni, jako miejsce do odpoczynku i spacerów. Roślinność posadzona dookoła stawu w swobodny, aczkolwiek zaplanowany wcześniej sposób, nadaje miejscu atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Wśród projektów widniejących w galerii, prezentujemy odwiedzającym ujęcie panoramiczne stawu ogrodowego. Dzięki temu nasi potencjalni odbiorcy, odwiedzający stronę pracowni Studio Porosa, mają szansę zobaczyć niebanalny ogrodowy krajobraz w szerszej perspektywie.

Galeria projektów ogrodów pracowni Studio Porosa obejmuje między innymi plany zagospodarowania terenów zielonych na rzecz Klientów komercyjnych. Wizualizacja przestrzeni zielonej przy siedzibie firmy, po finalnym wykonaniu projektu, pozwoli wykreować w hałaśliwej miejskiej przestrzeni, urokliwe miejsce zapewniające chwilę wytchnienia. W tym celu stworzyliśmy projekt swoistego zielonego parawanu drzew oraz wysokiego żywopłotu, zaś w centralnej części przestrzeni wypoczynkowej zaplanowaliśmy trawiastą rabatkę z krzewami oraz miniaturową, minimalistyczną fontanną ogrodową. Pomyśleliśmy także o miejscu do odpoczynku, sytuując w pobliżu rabaty oraz fontanny nowocześnie prezentujące się ławeczki.

Jak już zdążyli się Państwo przekonać, przyglądając się bliżej krajobrazom z galerii, nasi architekci krajobrazu tworzą i realizują piękne ogrody – projekty, opracowanie wizualizacji oraz wszelkie prace wykonawcze, są dla nas kreatywnym wyzwaniem, jak i prawdziwą, życiową pasją. Jesteśmy do Państwa usług na każdym z etapów realizacji inwestycji, od wstępnej konsultacji po końcowe stadium wykonania. Zaufajcie naszemu doświadczeniu oraz wyjątkowym twórczym talentom – serdecznie zapraszamy do współpracy.