Polecane artykuły

Usługi ogrodnicze

Projektowanie ogrodów prywatnych i zieleni publicznej

Sposób projektowania ogrodów zmienia się wraz z obowiązującą modą – dotyczy to zarówno doboru roślinności, dopasowania elementów małej architektury, mebli ogrodowych czy usytuowania basenu lub oczka wodnego. Dostępna na polskim rynku oferta aranżacji zieleni jest bardzo bogata i atrakcyjna. W czołówce firm, które stawiają na stosowanie nowoczesnych technologii, łączenie funkcjonalności i elegancji, znajduje się poznańska pracownia Ogrody Porosa.

Sztuka aranżacji

Podążając za nowymi trendami, zrywając z dotychczasowymi konwencjami oferujemy naszym Klientom profesjonalne aranżacje terenów zielonych na europejskim poziomie. Nasze realizacje można oglądać nie tylko w polskich miastach, nasze umiejętności doceniono także w Paryżu, Mediolanie czy Moskwie. Proponowana przez nas architektura przestrzeni, przestaje być rzemiosłem, a zaczyna nosić znamiona sztuki, która postrzega ogród jako nierozłączny element szerszego krajobrazu, umiejętnie wkomponowany w otoczenie.

Ogrody włoskie, klasyczne, nowoczesne dostosowane do oczekiwań Klientów

Przystępując do projektu, konsultujemy się z Klientem, poznajemy jego oczekiwania. Analizujemy ukształtowanie terenu, rodzaj gleby, kształt działki, usytuowanie względem stron świata – zastana sytuacja niekiedy uniemożliwia zastosowanie pewnych rozwiązań, jednakże wykorzystywane przez nas najnowsze technologie, pozwalają zrealizować większość ogrodowych fantazji. Sosnowy zagajnik czy niesymetryczna skarpa nie są skazą terenu przeznaczonego na ogród, ale jego walorem, inspiracją do stworzenia niepowtarzalnej ogrodowej aranżacji, podkreślającej piękno i wyjątkowość tego miejsca.

Spod ręki naszych wykwalifikowanych projektantów wychodzą projekty wspaniałych rezydencjalnych ogrodów klasycznych, oddających w uwspółcześnionej formie reprezentacyjność i styl dawnych majestatycznych aranżacji pałacowej zieleni. Na życzenie Klientów tworzymy wspaniałe ogrody włoskie. Dzięki doborowi odpowiedniej roślinności, kolorystyki oraz najlepszych materiałów, pod okiem naszych projektantów powstają piękne dzieła sztuki.

Projektowane przez naszych architektów ogrody nowoczesne, charakteryzują się minimalizmem – powściągliwe, proste, geometryczne formy można zaobserwować zarówno w zastosowanej roślinności, jak i elementach małej architektury. Powściągliwość przejawia się także w doborze kolorów – często w ogrodach nowoczesnych dominuje jedna kolorystyka – np. sadzone są kwiaty o tej samej barwie. Architekci aranżują ogród tak, by był samowystarczalny i nie wymagał częstej pielęgnacji.

Usługi ogrodnicze realizowane w Poznaniu i okolicach

W naszej ofercie znajdują się projekty przytulnych, a jednocześnie nowoczesnych ogrodów przydomowych, skomponowanych z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań i potrzeb Klientów. Niezależnie od wielkości przestrzeni, nasi architekci są w stanie zaproponować stylowe aranżacje wydobywające piękno każdego terenu zielonego – projekty uwzględniają modelowanie przestrzeni przy pomocy roślin, użycie atrakcyjnych elementów małej architektury, takich jak pergole, altanki, ławki. W realizacji projektów wykorzystujemy materiały wyłącznie najwyższej jakości.
Zajmujemy się także projektowaniem i zakładaniem oczek wodnych, basenów ogrodowych, które charakteryzują się trwałością i niebanalną estetyką. W ogrodach naszego projektu znajdują się nawierzchnie z kostki brukowej, kamienia i innych surowców, pochodzących wyłącznie od zaufanych firm. W naszych realizacjach wykorzystujemy także mostki, studnie, tarasy, kompleksy rekreacyjne. Efektowne ogrody skalne, które wychodzą spod ręki naszych architektów, to przemyślane kompozycje odpowiednio dobranych kamieni i roślin, które jeśli są właściwie pielęgnowane – cieszą oko właściciela przez długi czas.

Aranżacja ogrodów prywatnych oraz projekty zieleni publicznej

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem pól do minigolfa. Poprzez aranżację istniejącego terenu, wykorzystując jego właściwości, możemy stworzyć idealne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu zarówno w parkach miejskich, czy na innych terenach zielonych.

Każdy architekt krajobrazu z naszej pracowni to specjalista, który podejmie się zlecenia aranżacji terenów zielonych przy różnego rodzaju instytucjach, czy też firmach. Stylowa aranżacja oraz odpowiednia pielęgnacja zieleni wokół obiektów państwowych i budynków przedsiębiorstw prywatnych, ma ogromny wpływ na pozytywny wizerunek danej placówki, zwiększa jej prestiż w oczach petentów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z pomocą naszych architektów, miejskie parki czy place zabaw staną się atrakcyjną, funkcjonalną ozdobą każdego osiedla.

Nasza firma świadczy usługi Klientom indywidualnym, ale także przedsiębiorstwom i instytucjom państwowym. Prowadzimy projekty i realizacje zieleni publicznej – alejek, zieleni osiedlowej, placów zabaw, pól do minigolfa, parków, czy kompleksów rekreacyjnych.

Bogate doświadczenie, pasja i kreatywność architektów krajobrazu zatrudnionych w firmie Ogrody Porosa sprawiają, że każdy projekt jest oryginalny, funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników. Oferujemy naszym Klientom kompleksowe usługi ogrodnicze na terenie Poznania i okolic. Obejmują one wykonanie projektu, przygotowanie wizualizacji, profesjonalny dobór roślinności i elementów architektonicznych – wszystkie te etapy przebiegają w porozumieniu z Klientem i zgodnie z jego oczekiwaniami.